No:614/22, Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri vəzifələrini icra edən Baxtiyor Saidov arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
31 dekabr 2022 14:50
31 dekabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri vəzifələrini icra edən Baxtiyor Saidov arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Baxtiyor Saidovu xarici işlər naziri vəzifələrini icra etməsi münasibətilə təbrik edib və ona uğurlar arzulayıb.
Nazir Ceyhun Bayramov ortaq maraq və dəyərlərə əsaslanan iki ölkə arasında mövcud çoxşaxəli əməkdaşlığın inkişafı üçün birgə səylərin davam etdiriləcəyindən əmin olduğunu bildirib.
Tərəflər, iki ölkə arasında qardaşlıq, dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin müxtəlif aspektlərinə dair fikir mübadiləsi aparıblar.

No:614/22, Press release on phone conversation between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Acting Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov
On December 31, 2022, a phone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Acting Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov.
Minister congratulated Bakhtiyor Saidov on his appointment to position of the Minister of Foreign Affairs and wished him success.
Minister Jeyhun Bayramov expressed confidence that joint efforts will be continued to develop the existing cooperation between the two countries based on common interests and values.
The sides exchanged views on various aspects of brotherly, friendly and strategic partnership relations between the two countries.