No:301/25, Azərbaycan Respublikası diplomatik xidmət orqanları əməkdaşlarının peşə bayramı günü münasibətilə Gülüstan sarayında təşkil edilən rəsmi qəbula dair mətbuat məlumatı
8 iyul 2025-ci il tarixində, Azərbaycan Respublikası diplomatik xidmət orqanları əməkdaşlarının peşə bayramı günü münasibətilə Gülüstan sarayında rəsmi qəbul və konsert proqramı təşkil edilib.
Rəsmi qəbulda Xarici İşlər Nazirliyi və ölkəmizin diplomatik missiyalarının rəhbərləri, bir sıra dövlət qurumlarının yüksək səviyyəli nümayəndələri, millət vəkilləri, eləcə də Azərbaycanda akkreditə olunmuş diplomatik nümayəndəliklərin rəhbərləri və nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi – Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev, ölkəmizdə akkreditə olunmuş diplomatik korpusun duayeni Məhəmməd Adil Embarş çıxış edərək peşə bayramı günü münasibətilə diplomatik xidmət orqanları əməkdaşlarına təbriklərini çatdırıb, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzu ediblər.
Diplomatik xidmət orqanları əməkdaşlarının ölkəmizin praqmatik xarici siyasət kursunun həyata keçirilməsində, milli maraqlarımızın beynəlxalq səviyyədə irəlilədilməsi və qorunmasında rolu vurğulanıb.
Çıxışlarda əldə edilmiş əsas xarici siyasət nailiyyətlərindən bəhs olunub, prioritetlər barədə danışılıb, ölkəmizin beynəlxalq nüfuzunun artmasında diplomatik xidmət əməkdaşlarının xidmətləri qeyd edilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən uğurlu xarici siyasət xəttinin reallaşdırılmasında diplomatik xidmət orqanlarının üzərinə mühüm vəzifələrin düşdüyü vurğulanıb.

No:301/25, Press release on the official reception held at Gulustan Palace on the occasion of the professional holiday of employees of the diplomatic service bodies of the Republic of Azerbaijan
09 July 2025 06:33
On 8 July 2025, an official reception and concert program were held at Gulustan Palace on the occasion of the professional holiday of employees of the diplomatic service bodies of the Republic of Azerbaijan.
The reception was attended by the leadership of the Ministry of Foreign Affairs and Azerbaijan’s diplomatic missions, high-level representatives of a number of state institutions, members of parliament, as well as heads and representatives of diplomatic missions accredited in Azerbaijan.
At the event, Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov, Assistant to the President of the Republic of Azerbaijan – Head of the Foreign Policy Affairs Department of the Presidential Administration Hikmat Hajiyev, and the Dean of the Diplomatic Corps accredited in Azerbaijan, Muhammad Adil Embarch, delivered remarks, extending congratulations to the employees of the diplomatic service bodies on the occasion of their professional holiday and wishing them success in their activities.
The role of diplomatic service employees in implementing the country’s pragmatic foreign policy course, as well as in promoting and safeguarding national interests at the international level, was emphasized.
The speeches highlighted key foreign policy achievements, outlined priorities, and noted the contributions of diplomatic service personnel to strengthening Azerbaijan’s international standing.
It was underlined that diplomatic service bodies bear significant responsibilities in the implementation of the successful foreign policy pursued under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev.