No:288/22, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Venesuela Bolivar Respublikasının xarici işlər üzrə xalq hakimiyyəti naziri Karlos Rafael Faria Tortosa ilə görüşünə dair məlumatı
17 iyun 2022 18:03
17 iyun 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Venesuela Bolivar Respublikasının xarici işlər üzrə xalq hakimiyyəti naziri Karlos Rafael Faria Tortosa ilə onlayn formatda görüşüb.
Tərəflər, ölkələrimiz arasında bütün istiqamətlər üzrə əməkdaşlıq münasibətlərinin genişləndirilməsi perspektivlərini vurğulayıblar və gündəlikdə duran məsələlər barəsində fikir mübadiləsi aparıblar. Nazirlər, ikitərəfli münasibətlərin uğurlu inkişafından məmnunluq ifadə ediblər.
Nazir Ceyhun Bayramov iki ölkə arasında beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində keçirilən görüşləri xatırladaraq səmərəli müzakirələrin aparıldığını vurğulayıb. O, Venesuela və Azərbaycanın QH və BMT daxil olmaqla, çoxtərəfli platformada əməkdaşlığının əsasında uğurlu ikitərəfli münasibətlərin dayandığını qeyd edib. Həmçinin münasibətlərin irəlilədilməsi baxımından siyasi məsləhətləşmələr mexanizminin davam etməsinin önəmi səsləndirilib.
Venesuela Bolivar Respublikasının xarici işlər üzrə xalq hakimiyyəti naziri Karlos Rafael Faria Tortosa Venesuelanın Azərbaycanla əlaqələri genişləndirməkdə maraqlı olduğunu qeyd edib.
Görüşdə tərəflər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran regional və beynəlxalq məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:288/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of People's Power for Foreign Affairs of the Bolivarian Republic of Venezuela Carlos Rafael Faría Tortosa
On June 17, 2022, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met online with the Minister of People's Power for Foreign Affairs of the Bolivarian Republic of Venezuela Carlos Rafael Faría Tortosa.
The sides stressed the prospects for expanding cooperation between our countries in all areas and exchanged views on issues on the agenda. The Ministers expressed satisfaction with the successful development of bilateral relations.
Minister Jeyhun Bayramov recalled the meetings held between the two countries within international organizations and stressed that fruitful discussions were held. He noted that on the basis of cooperation between Venezuela and Azerbaijan on a multilateral platform, including the Non-Aligned Movement and the UN, successful bilateral relations are being built. The importance of continuing the mechanism of political consultations in terms of advancing relations was also stressed.
Minister of People's Power for Foreign Affairs of the Bolivarian Republic of Venezuela Carlos Rafael Faría Tortosa noted that Venezuela is interested in expanding relations with Azerbaijan.