No:146/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
12 aprel 2025 15:29
12 aprel 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Antalya Diplomatiya Forumunda iştirakı çərçivəsində Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov ilə görüşüb.
Görüş zamanı, Azərbaycan-Rusiya münasibətlərinin siyasi, iqtisadi-ticarət, humanitar aspektləri, habelə qarşılıqlı maraq doğuran regional və beynəlxalq təhlükəsizlik məsələləri müzakirə olunub.
Əməkdaşlıq gündəliyində duran məsələləri müzakirəsi baxımından ali və yüksək səviyyəli səfərlərin, qarşılıqlı təmasların əhəmiyyəti vurğulanıb.
Regional və beynəlxalq təşkilatlar, o cümlədən üçtərəfli, dördtərəfli formatlar çərçivəsində əməkdaşlığın faydalı olduğu diqqətə çatdırılıb.

No:146/25, Press release on the meeting between Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov
12 April 2025 15:29
On 12 April 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, met with the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation, Sergey Lavrov, on the sidelines of the Antalya Diplomacy Forum.
During the meeting, political, economic-trade and humanitarian aspects of Azerbaijan–Russia relations, as well as regional and international security issues of mutual interest were discussed.
The importance of high-level and top-level visits and mutual contacts in terms of discussing issues on the cooperation agenda was emphasized.
It was noted that cooperation within the framework of regional and international organizations, including trilateral and quadrilateral formats, is beneficial.