No:105/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Finlandiya Respublikasının xarici işlər naziri Pekka Haavisto ilə görüşünə dair məlumatı
11 mart 2022 19:59
11 mart 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Türkiyə Respublikasına işgüzar səfəri çərçivəsində Finlandiya Respublikasının xarici işlər naziri cənab Pekka Haavisto ilə görüşüb.
Nazirlər iki ölkə arasında ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyinin müxtəlif aspektləri, eləcə də beynəlxalq təşkilatlar, o cümlədən ATƏT çərçivəsində əməkdaşlıq münasibətlərini müzakirə ediblər.
Görüş zamanı nazir Ceyhun Bayramov iki ölkənin xarici işlər nazirlikləri arasında siyasi məsləhətləşmələrin keçirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb. Bu xüsusda, tərəflər siyasi müstəvidə əməkdaşlığın davam etdirilməsində maraqlı olduqlarını ifadə ediblər.

No:105/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Finland Pekka Haavisto
On March 11, 2022, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov, met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Finland Pekka Haavisto, in the framework of his working visit to the Republic of Türkiye.
The Ministers discussed various aspects of the bilateral cooperation agenda between the two countries, as well as cooperation within international organizations, including the OSCE.
During the meeting, Minister Jeyhun Bayramov stressed the importance of holding political consultations between the foreign ministries of the two countries. In this regard, the sides expressed interest in continuing cooperation in the political sphere.