Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarovun İslam Konfransı Təşkilatının Xarici İşlər Nazirlərinin 38-ci sessiyasında çıxışı
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarovun Qoşulmama Hərəkatının 16-cı Nazirlər Konfransı və Yubiley görüşünün açılış mərasimində çıxışı
Foreign Minister Elmar Mammadyarov's interview to "Московские новости" newspaper
Foreign Minister Elmar Mammadyarov's interview to "Miramax"
Foreign Minister Elmar Mammadyarov's interview to "The Business Year" journal
Foreign Minister Elmar Mammadyarov's interview to "Russia Today"
Foreign Minister Elmar Mammadyarov's interview to Mexican newspaper "The News"
Statement by Elmar Mammadyarov, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, at the 19th Meeting of the Council of Ministers of the Economic Cooperation Organization (ECO)
Statement by Elmar Mammadyarov, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, at
Statement by Elmar Mammadyarov, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, at "28+1" Meeting of NATO North Atlantic Council
Statement by Elmar Mammadyarov, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, at an Annual Coordination Meeting of the Foreign Ministers of the Member States of the OIC
Statement by Elmar Mammadyarov, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan at the High Level Plenary Meeting on Millennium Development Goals
Qanundan demokratiyaya doğru Avropa Komissiyasının (Venesiya Komissiyası) 20-ci ildönümünə həsr edilmiş mərasimdə Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarovun çıxışı
Statment by Elmar Mamedyarov, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, at the 37th Session of the OIC Council of Foreign Ministers