Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Türkmənistan Prezidenti Qurbanqulı Berdımuxamedov ilə görüşdü
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Azərbaycan, Türkmənistan və Türkiyə xarici işlər nazirlərinin 29 yanvar 2015-ci il tarixində Aşqabadda keçirilən üçtərəfli görüşü çərçivəsində Türkmənistan Prezidenti Qurbanqulı Berdımuxamedov ilə görüşdü.
Azərbaycan ilə Türkmənistan arasındakı münasibətlərin cari səviyyəsinin məmnunluq doğurduğunu deyən nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin salamlarını Türkmənistanın dövlət başçısına çatdırdı.
Prezident Qurbanqulı Berdımuxamedov salamlarının və ən xoş arzularının Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə çatdırılmasını xahiş etdi.
Görüş zamanı Azərbaycan, Türkmənistan və Türkiyə xarici işlər nazirlərinin iştirakı ilə üçtərəfli görüşün keçirilməsinin regional əməkdaşlığın inkişafı baxımından əhəmiyyəti vurğulandı.
Görüş zamanı iki ölkə arasında iqtisadi, ticarət, elm, təhsil eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran digər sahələrdə əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edildi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the President of Turkmenistan
On the sidelines of the trilateral meeting of the ministers of foreign affairs of Azerbaijan, Turkmenistan and Türkiye held in Ashgabad on January 29, 2015 Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with H.E.Mr. Gurbanguly Berdimuhamedov, the President of Turkmenistan.
Expressing satisfaction with the current level of relations between Azerbaijan and Turkmenistan, Minister Elmar Mammadyarov conveyed the greetings of H.E. Mr.Ilham Aliyev, the President of the Republic of Azerbaijan to President of Turkmenistan.
President Gurbanguly Berdimuhamedov asked to convey his greetings and the most sincere wishes to H.E. Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan.
During the meeting was stressed the importance of trilateral meeting of foreign ministers of Azerbaijan, Turkmenistan and Türkiye in the development of regional cooperation.
At the meeting views were exchanged on cooperation issues in economy, trade, education as well as other areas of mutual interest.