Mətbuat şərhi 11 oktyabr 2016 00:23
Musiqiçilər Timur Temirov və Soso Pavliaşvili Xarici İşlər Nazirliyinə məktubla müraciət edərək, Azərbaycan Respublikası ərazisinə giriş qadağasının ləğv olunmasını xahiş ediblər. Bir müddət bundan əvvəl KİV-də Soso Pavliaşvilinin Azərbaycanın Ermənistan tərəfindən işğal olunmuş ərazilərinə qeyri-qanuni səfəri və Timur Temirovun isə işğal olunmuş ərazilərimizdə yaradılmış qondarma rejimin təşviqi ilə məşğul olması barədə məlumatlar verilmişdi.
Məktubda onlar həmçinin Azərbaycan xalqına, onun mədəniyyəti və musiqisinə böyük hörmət və ehtiram bəslədiklərini və ölkəmizin qonaqpərvərlik ənənələrini yüksək qiymətləndirdiklərini vurğulayaraq, Azərbaycana səfər etmək və tezliklə Bakıda konsert proqramları ilə çıxış etmək arzusunda olduqlarını bildiriblər.
Timur Temirov və Soso Pavliaşvilinin müraciətləri müvafiq qaydada nəzərdən keçirilib və Azərbaycan ərazisinə daxil olmaq üçün icazə verilib.

Press release 11 October 2016 00:23
Musicians Timur Temirov and Soso Pavliashvili addressed the formal letters to the Ministry of Foreign Affairs asking for removal of ban for their entry into the territory of the Republic of Azerbaijan. For a while ago there were reports in the press about Soso Pavliashvili's illegal visit to the occupied territories of Azerbaijan by Armenia and Timur Temirov's activities to engage in promotion of illegal regime established therein.
In the letters they also reiterated their great respect and esteem to the People of Azerbaijan, its culture and music, and high appreciation for the traditions of hospitality of our country. In this context, Timur Temirov and Soso Pavliashvili expressed their wish to visit Azerbaijan and perform concert programs in Baku soon.
The appeals made by Timur Temirov and Soso Pavliashvili have been considered in an appropriate manner and the permission has been granted for entry into the territory of Azerbaijan.