No:512/22, Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu ilə telefon danışığı barədə mətbuat məlumatı
13 noyabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu ilə telefon danışığı olub.
Nazir Ceyhun Bayramov İstanbul şəhərinin İstiqlal prospektində partlayış ilə bağlı dərin təəssüf hisslərini bölüşüb. Partlayış nəticəsində həlak olanlara Allahdan rəhmət, yaralılara şəfa diləyib. Azərbaycanın hər zaman qardaş Türkiyənin yanında olduğunu, kədərini və sevincini bölüşdüyünü vurğulayıb.
Nazir Mevlüt Çavuşoğlu başsağlığına görə təşəkkür edib, Azərbaycanın Türkiyəyə verdiyi dəstəyi yüksək qiymətləndirib.

No:512/22, Press release on the telephone conversation between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye, Mevlüt Çavuşoğlu
On November 13, 2022, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, had a telephone conversation with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye, Mevlüt Çavuşoğlu.
Minister Jeyhun Bayramov shared his deepest condolences about the explosion on Istiklal Avenue in Istanbul. He prayed for God's mercy to those who died as a result of the explosion, and recovery to the injured. He emphasized that Azerbaijan always stands by brotherly Türkiye and shares its sorrows and joys.
Minister Mevlüt Çavuşoğlu thanked for the condolences and highly appreciated Azerbaijan's support to Türkiye.