No:480/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Yunanıstan xarici işlər naziri Nikos Dendias ilə görüşünə dair məlumatı
Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov 2 dekabr 2021-ci il tarixində ATƏT-in Nazirlər Şurasının Stokholmda keçirilən 28-ci iclasını çərçivəsində Yunanıstanın xarici işlər naziri Nikos Dendias ilə görüşüb.
Görüşdə, Azərbaycan-Yunanıstan ikitərəfli münasibətlərin cari vəziyyəti müzakirə edilib. Tərəflər ikitərəfli münasibətlərin inkişaf etdirilməsində maraqlarını ifadə ediblər.
Nazirlər, Azərbaycan və Yunanıstan arasındakı ikitərəfli mədəni və turizm əlaqələrindən danışıb, enerji sahəsi ilə yanaşı, digər sahələrdə də əlaqələrin genişləndilməsi imkanlarını qeyd ediblər.
Nazir Ceyhun Bayramov həmsöhbətinə keçmiş Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi, doğurduğu ağır fəsadları, ötən il baş verən 44 günlük müharibədən sonra bölgədə mövcud olan cari vəziyyət, post-münaqişə mərhələsində yaranmış yeni reallıqlar, azad olunmuş ərazilərin bərpa və quruculuq işləri barədə ətraflı məlumat verib. Üçtərəfli bəyanatların icrası ilə bağlı məsələlər qeyd edilib.
Beynəlxalq hüququn prinsipləri əsasında Ermənistanla Azərbaycan arasında delimitasiya prosesinə başlanılmasının vacibliyi vurğulanıb.

No:480/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of Greece Nikos Dendias
02 December 2021 17:37
On December 2, 2021, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Minister of Foreign Affairs of Greece Nikos Dendias within the framework of the 28th meeting of the OSCE Ministerial Council in Stockholm.
At the meeting, the current state of Azerbaijani-Greek bilateral relations was discussed. The sides expressed interest in developing bilateral relations.
Ministers spoke about bilateral cultural and tourism relations between Azerbaijan and Greece, noting the opportunities for expanding ties in other areas, including energy.
Minister Jeyhun Bayramov informed his interlocutor about the former Armenia-Azerbaijan conflict, its grave consequences, the current situation in the region after the 44-day war last year, new realities in the post-conflict period, restoration and reconstruction of liberated territories. Issues related to the implementation of trilateral statements were noted.
The importance of starting the process of delimitation between Armenia and Azerbaijan on the basis of the principles of international law was emphasized.