No:470/24, Nazir Ceyhun Bayramovun Gürcüstanın yeni təyin edilmiş xarici işlər naziri Maka Botçorişvili arasında telefon danışığı barədə mətbuat məlumatı
02 dekabr 2024 19:32
2 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Gürcüstanın yeni təyin edilmiş xarici işlər naziri Maka Botçorişvili arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov Gürcüstanın yeni qurulmuş hökumətində xarici işlər naziri təyin edilməsi münasibətilə həmkarını təbrik edib və ona bu şərəfli vəzifəsində uğurlar arzulayıb.
Tərəflər iki ölkə arasında dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin cari vəziyyətini və gələcəkdə bu əlaqələrin daha da inkişafı istiqamətində mövcud planlar və perspektivləri müzakirə ediblər. Ölkələrimiz arasında ali və yüksək səviyyədə mövcud siyasi dialoqun, baş tutan intensiv səfərlərin, siyasi məsləhətləşmələr mexanizmininstrateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin daha da gücləndirilməsinə töhfə verdiyi vurğulanıb.
Nazirlər həmçinin regional məsələləri və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq istiqamətləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:470/24, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Maka Botchorishvili, newly appointed Minister of Foreign Affairs of Georgia
02 December 2024 19:32
On 2 December 2024, a telephone conversation was held between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Maka Botchorishvili, newly appointed Minister of Foreign Affairs of Georgia.
Minister Jeyhun Bayramov congratulated his colleague on her appointment as Minister of Foreign Affairs in the newly formed Government of Georgia and wished her success in this honorable position.
The sides discussed the current state of friendship and strategic partnership relations between the two countries, as well as existing plans and prospects for the further development of these relations in the future. It was emphasized that the existing political dialogue at the highest and high levels between our countries, intensive visits held, and the political consultations mechanism contribute to the further strengthening of strategic partnership relations.
The Ministers also exchanged views on regional issues and directions of cooperation within the framework of international organizations.