No:462/24, Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Baxtiyor Saidov arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
21 noyabr 2024 20:33
21 noyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Baxtiyor Saidov arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov həmkarı Baxtiyor Saidovu yenidən xarici işlər naziri təyin olunması münasibətilə təbrik edib və ona fəəliyyətində davamlı uğurlar arzulayıb.
Telefon danışığı zamanı nazirlər iki ölkə arasında qardaşlıq, dostluq və müttəfiqlik münasibətləri çərçivəsində əməkdaşlıq gündəliyində duran məsələləri, habelə mövcud regional vəziyyəti müzakirə ediblər.
Telefon danışığında, həmçinin beynəlxalq platformalarda da əməkdaşlıq və qarşılıqlı dəstək məsələləri məmnunluqla vurğulanıb.

No:462/24, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov
21 November 2024 20:33
On 21 November 2024, a telephone conversation was held between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov.
Minister Jeyhun Bayramov congratulated his colleague Bakhtiyor Saidov on his reappointment as Minister of Foreign Affairs and wished him continued success in his activities.
During the phone call, the Ministers discussed issues standing on the cooperation agenda within the framework of brotherhood, friendship and alliance relations between the two countries, as well as the current regional situation.
During the phone call, issues of cooperation and mutual support on international platforms were also emphasized with satisfaction.