No:456/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Rusiya Federasiyasının Prezidentinin beynəlxalq mədəniyyət əməkdaşlığı üzrə xüsusi nümayəndəsi Mixail Şvıdkoy ilə görüşünə dair məlumatı
2021-ci ilin 24 noyabr tarixində nazir Ceyhun Bayramov və Rusiya Federasiyasının Prezidentinin beynəlxalq mədəniyyət əməkdaşlığı üzrə xüsusi nümayəndəsi Mixail Şvıdkoy arasında görüş baş tutub.
Görüşdə tərəflər Azərbaycan və Rusiya əməkdaşlıq gündəliyinin humanitar və mədəniyyət sahəsində əməkdaşlıq məsələləri üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.
Gələn il iki ölkə arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 30 illiyinin qeyd ediləcəyi diqqətə alınaraq, bu xüsusda müvafiq tədbirlərin həyata keçirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Tərəflər, həmçinin regional məsələlər və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:456/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Special Representative of the President of the Russian Federation on the International Cultural Cooperation Mikhail Shvydkoy
On November 24, 2021, Minister Jeyhun Bayramov met with Mikhail Shvydkoy, Special Representative of the President of the Russian Federation on International Cultural Cooperation.
At the meeting, the sides exchanged views on humanitarian and cultural issues of the Azerbaijani-Russian cooperation agenda.
Taking into account that next year will mark the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the two countries, the importance of organizing various events in this regard was stressed.