No:436/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovla Polşa Respublikasının xarici işlər naziri Zbiqnev Rau arasında keçirilmiş görüş barədə məlumatı
22 sentyabr tarixində Nyu Yorkda BMT Baş Assambleyasının 77-ci sessiyasının yüksək səviyyəli həftəsi çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədri qismində Polşa Respublikasının xarici işlər naziri Zbiqnev Rau ilə görüşüb.
Nazirlər ATƏT çərçivəsində əməkdaşlıq, habelə regional və beynəlxalq təhlükəsizlik məsələlərini müzakirə ediblər. Bununla yanaşı tərəflər, Ermənistanın davamlı təxribatları, bölgədəki son gərginliyin səbəbi və nəticələri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.

No:436/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting held between Minister Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Poland Zbigniew Rau
On September 22, on the sidelines of the high-level week of the 77th session of the UN General Assembly in New York, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Poland Zbigniew Rau as the acting chairman of the OSCE.
Cooperation within the framework of the OSCE, as well as regional and international security issues were discussed by the Ministers. Exchange of views took place on Armenia's continuous provocations, as well as the causes and consequences of recent tensions in the region.