No:434/20, AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Moldova xarici işlər və Avropaya inteqrasiya naziri Aureliu Çokoy ilə telefon danışığına dair məlumatı
30 noyabr 2020-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Moldova xarici işlər və Avropaya inteqrasiya naziri Aureliu Çokoy ilə telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov Moldovalı həmkarını təyinatı münasibətilə təbrik edib və ona səmimi arzularını çatdırıb. Nazir Aureliu Çokoy təbrikə görə təşəkkürünü bildirib.
Nazirlər bölgədəki son vəziyyət ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar. Tam atəşkəs və bütün hərbi əməliyyatların dayandırılması ilə bağlı 10 noyabr tarixli üçtərəfli bəyanatın imzalanması alqışlanıb və razılıqdan irəli gələn bir sıra məsələlərin yerinə yetirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.
Tərəflər, həmçinin ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyindəki məsələləri müzakirə ediblər, qurumlararası əməkdaşlığın intensiv şəkildə davam etdirilməsi, eləcə də çoxtərəfli platformalarda əməkdaşlığın genişləndirilməsinin əhəmiyyəti qeyd olunub.

No:434/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs and European Integration of Moldova Aureliu Ciocoi
On November 30, 2020, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the Moldovan Minister of Foreign Affairs and European Integration Aureliu Ciocoi.
Minister Jeyhun Bayramov congratulated his Moldovan counterpart on his appointment and conveyed his sincere wishes. Minister Aureliu Ciocoi extended his gratitude for the congratulations.
The Ministers exchanged views on the latest situation in the region. The signing of the trilateral statement dated November 10 on the full ceasefire and cessation of all hostilities was welcomed, and the importance of implementing a number of issues arising from the agreement was stressed.
The parties also discussed issues of the bilateral cooperation agenda and stated the importance of continuing agency-to-agency cooperation in an intensive manner, as well as expanding collaboration on multilateral platforms.