No:420/24, Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirlərinin İstanbuldakı görüşünün yekunlarına dair mətbuat məlumatı
18 oktyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan arasında İstanbulda "3+3" regional məşvərət platforması çərçivəsində görüş keçirilib.
Tərəflər Sülh və Dövlətlərarası Münasibətlərin Qurulması haqqında Saziş ilə bağlı danışıqları davam etdirib, ən qısa zaman ərzində onun yekunlaşdırılması və bağlanması üçün daha çox səy göstərmək istiqamətində razılıq əldə ediblər.

No:420/24, Press Release following the meeting between the Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia in Istanbul
18 October 2024 20:45
On 18 October 2024, the Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan met in Istanbul, on the sidelines of the “3+3” regional consultative platform.
The parties continued the negotiations on the Agreement on Peace and Establishment of Interstate Relations, and agreed to put further efforts towards its finalisation and conclusion in the shortest possible period.