No:399/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Latviya Respublikasının Baş nazirinin müavini, Müdafiə naziri Artis Pabriks ilə görüşüb
Latviyaya rəsmi səfəri çərçivəsində nazir Elmar Məmmədyarov Latviya Respublikasının Baş nazirinin müavini, Müdafiə naziri Artis Pabriks ilə görüşüb.
Görüş zamanı tərəflər hər iki ölkə arasında ikitərəfli və çoxtərəfli müstəvilərdə mövcud əməkdaşlıq və gələcək perspektivlər barəsində fikir mübadiləsi apardılar.
Bölgədə mövcud olan təhlükəsizlik vəziyyətindən bəhs edən nazir Elmar Məmmədyarov regional təhlükəsizliyə təhdid olan Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli prosesinin hazırkı vəziyyəti barədə qarşı tərəfi məlumatlandırdı.
Tərəflər iki ölkənin hərbi-təhlükəsizlik sahəsində əməkdaşlığı məsələsini müzakirə etdilər.
Görüş zamanı, həmçinin qarşılıqlı səfərlərin əhəmiyyəti vurğulandı və səfər mübadiləsinin reallaşdırılması müzakirə edildi.
Görüşdən sonra nazir Elmar Məmmədyarov Latviyanın İşğal Muzeyinə baş çəkib və muzeydəki material və eksponatlarla tanış olub.

No:399/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Deputy Prime Minister, Minister of Decence of Latvia, Artis Pabriks
13 December 2019 03:25
Within the official visit to Latvia, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Deputy Prime Minister, Minister of Defense of the Republic of Latvia, Artis Pabriks.
At the meeting the sides discussed the existing and future perspectives of cooperation between two countries both in bilateral and multilateral formats.
Speaking about the security in the region, Minister Elmar Mammadyarov informed his interlocutor on the current situation of the settlement process of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, as the main threat to regional security.
The sides also discussed the cooperation of both countries in the military-security fields.
At the meeting the importance of visits was highlighted and the exchange of views took place on realization of mutual visits.
After the meeting the Minister Elmar Mammadyarov visited the Occupation Museum of Latvia and got acquainted with the materials and exponents of the Museum.