No:391/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Avropa Ittifaqının Cənubi Qafqaz və Gürcüstandakı böhranı üzrə xüsusi nümayəndəsi Toivo Klaar ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov ATƏT-in Bratislavada keçirilən 26-cı Nazirlər Şurası çərçivəsində Avropa İttifaqının Cənubi Qafqaz üzrə xüsusi nümayəndəsi Toivo Klaar ilə görüşdü.
Gorüşdə tərəflər Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli prosesinə dair ətraflı fikir mübadiləsi apardı.
Nazir Elmar Məmmədyarov həmsöhbətini ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrlərinin vasitəçiliyi ilə Azərbaycan və Ermənistan Xarici İşlər nazirləri arasında baş tutmuş son görüş barəsində məlumatlandırdı. O, münaqişənin BMT Təhlükəsizlik Şurasının müvafiq qətnamələrinə uyğun olaraq həll edilməsinin və bu xüsusda, Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərindən işğalçı qüvvələrin çıxardılmasının və azərbaycanlı məcburi köçkünlərin öz torpaqlarına geri qayıtmasının vacibliyini vurğuladı.

No:391/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, Toivo Klaar
Foreign Minister of Azerbaijan, Elmar Mammadyarov met with the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia, Toivo Klaar on the sidelines of the 26th OSCE Ministerial Council meeting in Bratislava.
During the meeting, the sides exchanged their views on the settlement process of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict.
Minister Elmar Mammadyarov informed his interlocutor about the recent meeting between the Ministers of Foreign Affairs of Azerbaijan and Armenia, with the mediation of the OSCE Minsk Group Co-chairs. He stated the importance of resolving the conflict in accordance with the related resolutions of the UN Security Council and in this regard, emphasized the withdrawal of the occupying forces from the occupied territories of Azerbaijan and the return of the Azerbaijani internally displaced persons to their places of origin.