No:379/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin məlumatı
Qoşulmama Hərəkatının 60 illik yubileyi münasibətilə Belqradda keçirilən yüksək səviyyəli tədbir çərçivəsində nazir Ceyhun Bayramov Belqradda yerləşən “Taşmaydan” parkına gələrək,  Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin burada ucaldılmış abidəsini ehtiramla yad edib, önünə gül dəstələri düzüb.
Nazir, həmçinin həmin parkda ucaldılmış görkəmli serb yazıçısı Milorad Paviçin heykəlini və 1999-cu ildə Belqrad şəhərinin bombalanması zamanı həlak olmuş uşaqların xatirəsinə ucaldılmış "Biz sadəcə uşaqlar idik" abidəsini ziyarət edib, hər iki abidənin önünə gül dəstələri qoyub.

No:379/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan
In the framework of the high-level event in Belgrade on the occasion of the 60th anniversary of the Non-Aligned Movement, Minister Jeyhun Bayramov visited the Tašmajdan Park in Belgrade, paid tribute to the dearest memory of the national leader Heydar Aliyev and laid flowers at the monument.​
The Minister also visited the monument to the prominent Serbian writer Milorad Pavić, erected in this park, and "We were just children" monument erected in memory of the children who have died during the bombing of Belgrade in 1999, and laid flowers at both monuments.