No:376/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Fransa Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri Zakari Qrosu qəbul edib
Nazir Elmar Məmmədyarov səfiri yeni təyinatı münasibətilə təbrik edərək, onun iki ölkə arasında əlaqələrin daha da inkişafına töhfə verəcəyinə ümid etdiyini bildirdi.
Görüş zamanı tərəflər Azərbaycan və Fransa arasında siyasi, iqtisadi, elm-təhsil, enerji və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi apardılar.
Səfir Zakari Qros diplomatik fəaliyyəti dövründə ölkələrimiz arasında əlaqələrin daha da möhkəmlənməsi səylərini əsirgəməyəcəyini bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov səfir Zakari Qrosa diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

No:376/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of the Republic of France to the Republic of Azerbaijan, Zacharie Gross
Congratulating the Ambassador on his appointment, Minister Elmar Mammadyarov expressed his hope that he would contribute to further development of relations between the two countries.
During the meeting, the sides exchanged views on development perspectives of cooperation in political, economic, scientific-educational, energy and other fields between Azerbaijan and France.
Ambassador Zacharie Gross stressed that he would spare no efforts to strengthen the ties between the two countries during his diplomatic term.
Minister Elmar Mammadyarov wished Ambassador Zacharie Gross every success in his diplomatic mission.