No:368/17, Fotoqraf və bloqer Vladimir Kezlinqin adının “Arzuolunmaz şəxslər siyahısı”ndan çıxarılmasına dair
27 dekabr 2017 04:53
Rusiya Federasiyası vətəndaşı, fotoqraf və bloqer Vladimir Kezlinq Azərbaycan Respublikasının Sankt-Peterburq şəhərindəki Baş Konsulluğuna məktubla müraciət edərək, adının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş əcnəbilərin siyahısı”ndan çıxarılmasını xahiş edib.
Məktubunda V.Kezlinq Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri daxilində ərazi bütövlüyü, suverenliyi və qanunlarına hörmət etdiyini bildirib və Azərbaycan hökumətinin müvafiq razılığı olmadan, Azərbaycanın işğal edilmiş ərazilərinə səfərinin hər hansı bir siyasi məqsəd güdmədiyini vurğulayıb.
V.Kezlinq Ermənistan tərəfindən işğal olunmuş Azərbaycan ərazilərinə səfərin heç bir halda Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərində yaradılmış qondarma rejimin təşviqinə xidmət etmədiyini bildirib və işğal olunmuş ərazilərə qanunsuz səfərlə əlaqədar Azərbaycan hökuməti və xalqından üzr istədiyini bildirib.
V.Kezlinqin müraciəti müvafiq qaydada nəzərdən keçirilib və onun adının “Arzuolunmaz şəxslər siyahısı”ndan çıxarılmasına dair qərar qəbul edilib.

No:368/17, On removal of the name of Vladimir Kezling, photographer and blogger, from the “List of foreign citizens illegally visited to occupied territories of the Republic of Azerbaijan”
27 December 2017 04:53
A citizen of Russian Federation, photographer and blogger Vladimir Kezling addressed an official letter to the Consulate General of the Republic of Azerbaijan in Sankt Petersburg asking for removal of his name from the “List of foreign citizens illegally visited occupied territories of the Republic of Azerbaijan”.
V.Kezling reaffirmed his full respect to the territorial integrity and sovereignty of the Republic of Azerbaijan within its internationally recognized borders, its laws and regulations and stated that the visit paid without the consent of the Government of Azerbaijan to the occupied territories of Azerbaijan did not have any political purpose.
Furthermore, V.Kezling mentioned that his visit to the occupied territories of Azerbaijan by Armenia in no way served for the promotion of illegal regime established in the occupied territories of Azerbaijan and expressed his apology to the Government and People of Azerbaijan for an unauthorized visit to the occupied territories of Azerbaijan.