No:346/24, Nazir Ceyhun Bayramovun ABŞ-yə işgüzar səfərinə dair mətbuat məlumatı
22 sentyabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Baş Assambleyasının 79-cu sessiyasında iştirak məqsədilə ABŞ-nin Nyu York şəhərinə işgüzar səfərə yola düşüb.
Səfər çərçivəsində nazir Ceyhun Bayramovun Baş Assambleyasının 79-cu sessiyasında, o cümlədən bir sıra digər beynəlxalq tədbirlərdə çıxış etməsi, habelə sessiyanın yüksək səviyyəli həftəsi çərçivəsində xarici dövlət rəsmiləri və beynəlxalq təşkilatların rəhbərləri ilə ikitərəfli görüşlərinin keçirilməsi nəzərdə tutulur.

No:346/24, Press release on the working visit of Minister Jeyhun Bayramov to the United States
On 22 September 2024, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, departed for a working visit to New York, United States of America, to participate in the 79th session of the General Assembly of the United Nations (UN).
Within the framework of the visit, Minister Jeyhun Bayramov is expected to deliver remarks at the 79th session of the General Assembly, including at a number of other international events, as well as to hold bilateral meetings with foreign officials and heads of international organizations during the high-level week of the session.