No:342/19, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Afrika İttifaqı Komissiyasının Siyasi məsələlər üzrə Komissarını qəbul etdi
Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Bakıda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının XVIII Zirvə Görüşü çərçivəsində Afrika İttifaqının Siyasi məsələlər üzrə Komissarı Sessuma Minata Samateni qəbul etdi.
Qonağı salamlayan nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycanın Qoşulmama Hərəkatına sədrliyinin prioritetləri barədə məlumat verərək ölkəmizin Afrika İttifaqı ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin dərinləşdirilməsində maraqlı olduğunu diqqətə çatdırdı.
Öz növbəsində, Azərbaycanda olmasından məmnunluğunu bildirən S.M.Samate ölkəmizdə iqtisadi sahədə yüksək inkişafı müşahidə etdiyini diqqətə çatdırdı. Eyni zamanda, o, Afrika İttifaqının bir sıra sahələrdə, ələxüsus ictimai xidmətlər sektorunda ölkəmizin təcrübəsinin öyrənilməsində maraqlı olduğunu vurğuladı.

No:342/19, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Commissioner for Political Affairs of the African Union Commission
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Commissioner for Political Affairs of the African Union Commission Cessouma Minata Samate on the sidelines of the 18th Summit of Heads of State and Government of the Non-Aligned Movement in Baku.
Greeting the guest, Minister Elmar Mammadyarov informed about the priorities of Azerbaijan's chairmanship to the Non-Aligned Movement and noted that Azerbaijan is interested in deepening cooperation with the African Union.
In her turn, expressing her satisfaction over visiting Azerbaijan, Cessouma Minata Samate underlined that she witnessed the high development in the economic field in Azerbaijan. She noted that the African Union is interested in exploring the Azerbaijani experience in a number of areas, especially in the public services sector.
At the meeting, the sides also discussed the issues of mutual interest.