Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Bakıda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının XVIII Zirvə Görüşü çərçivəsində Keniya Respublikasının Xarici İşlər nazirinin müavini Ababu Namvambanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul etdi.
Qonağı salamlayan nazir Elmar Məmmədyarov iki ölkə arasında müqavilə-hüquq bazasının genişləndirilməsinin və qarşılıqlı yüksək səviyyəli səfər mübadiləsinin həyata keçirilməsinin zəruriliyini bildirdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the delegation headed by Chief Administrative Secretary of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kenya on the sidelines of the 18th Summit of Heads of State and Government of the Non-Aligned Movement in Baku.
Greeting the guest, Minister Elmar Mammadyarov stressed the importance of expanding the legal framework between the two countries and a high-level mutual exchange of visits.