No:326/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Baxtiyor Saidov ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
28 iyul 2025 12:17
28 iyul 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Baxtiyor Saidov arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı Azərbaycan-Özbəkistan strateji müttəfiqlik əlaqələrindən irəli gələn məsələlər, Özbəkistan Prezidentinin 2 iyul tarixində ölkəmizə həyata keçirdiyi dövlət səfərinin nəticəsində ikitərəfli, o cümlədən çoxtərəfli əməkdaşlıq istiqamətində əldə olunmuş razılıqların icrası planları, habelə regional vəziyyət müzakirə olunub.
Telefon danışığı zamanı həmçinin iki ölkənin iştirakı ilə təşkil olunan beynəlxalq tədbirlərə hazırlıq məsələləri nəzərdən keçirilib.

No:326/25, Press release on the telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov
28 July 2025 12:17
On 28 July 2025, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, Bakhtiyor Saidov.
During the telephone conversation, issues arising from the Azerbaijan–Uzbekistan strategic allied relations were discussed, including the implementation plans of agreements reached in the framework of bilateral and multilateral cooperation following the state visit of the President of Uzbekistan to Azerbaijan on 2 July, as well as the regional situation.
The sides also reviewed preparations for international events organized with the participation of the two countries.