Mətbuat şərhi 31 avqust 2021
No:311/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Britaniya Şurasının Azərbaycan Nümayəndəliyinin rəhbəri Samr Şah ilə görüşünə dair məlumatı
31 avqust 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Britaniya Şurasının Azərbaycan Nümayəndəliyinin rəhbəri Samr Şahın ölkəmizdəki fəaliyyət müddətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib.
Azərbaycanın Britaniya Şurası ilə əməkdaşlığa əhəmiyyət verdiyini qeyd edən nazir Ceyhun Bayramov, 28 ildir ki, ölkəmizdə fəaliyyət göstərən Britaniya Şurasının təhsil və mədəniyyət sahələrində həyata keçirdiyi layihələri yüksək qiymətləndirib.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycan üçün tarixi bir mərhələdə ölkəmizdə fəaliyyət göstərən Samr Şaha gələcək işlərində uğurlar arzulayıb, habelə Britaniya Şurasının ölkəmiz üzrə Nümayəndəliyinin yeni rəhbəri ilə də faydalı və məhsuldar əməkdaşlığın həyata keçiriləcəyinə inam ifadə edib.
Samr Şah Azərbaycanda çalışdığı müddətdə Şuranın əməkdaşları ilə birgə görülmüş işlərdən məmnunluqla danışıb, bu xüsusda xoş xatirələri ilə bölüşüb.

No:311/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of the Minister Jeyhun Bayramov with the Head of the British Council Delegation in Azerbaijan, Samr Shah.
On August 31, 2021, Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov received the Head of British Council Delegation in Azerbaijan Samr Shah upon termination of his term in our country.
Noting that Azerbaijan attaches importance to cooperation with the British Council, Minister Jeyhun Bayramov expressed appreciation for the projects implemented in the fields of education and culture by the British Council, which has been operating in our country for 28 years.
Minister Jeyhun Bayramov, wished success to Samr Shah in his future endeavors and noted that he worked at a historic time for Azerbaijan, and also expressed confidence in the beneficial and fruitful cooperation with the new head of the British Council in Azerbaijan.
Samr Shah spoke with satisfaction about the work done together with the team at the Council during his term in Azerbaijan and shared his fond memories in this regard.