No:310/25, Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat katibi Ayxan Hacızadənin İsrail-Suriya qarşıdurması ilə bağlı yerli medianın sualına cavabı
18 iyul 2025 15:35
Sual: Son bir neçə gündə Suriya silahlı qüvvələrinin cənub bölgələrinə nəzarəti bərpa etmək istiqamətində tədbirləri İsrail ordusunun müdaxiləsi ilə nəticələnib. Bu eskalasiyaya münasibətinizi öyrənmək istərdik?
Cavab: Suriyada baş verən prosesləri yaxından izləyirik. Suriyanın ərazi bütövlüyü və suverenliyinə, bölünməzliyinə və siyasi birliyinə dəstəyimizi bir daha ifadə edirik.

No:310/25, Response by Aykhan Hajizada, Spokesperson of the Ministry of Foreign Affairs, to the local media inquiry on Israeli-Syrian escalation
18 July 2025 15:35
Question: In the past few days, the Syrian armed forces' efforts to regain control of the southern regions have resulted in the intervention of the Israeli army. We would like to know your position on this escalation.
Answer: We are closely following the processes unfolding in Syria. We once again express our support for the territorial integrity and sovereignty, indivisibility, and political unity of Syria.