No:307/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Türkiyə Maarif Fondunun sədri Birol Akgün ilə görüşünə dair məlumatı
28 iyun 2022 19:00
28 iyun 2022-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Türkiyə Maarif Fondunun sədri Birol Akgün ilə görüşüb.
Nazir Ceyhun Bayramov, Azərbaycan ilə qardaş Türkiyə arasında mövcud olan yüksək səviyyəli münasibətlərin bütün istiqamətlər üzrə inkişaf etdiyini və qarşılıqlı səfərlərin dinamikasının bu inkişafın bariz göstəricisi olduğunu bildirib. Türkiyə ilə həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli formatlarda əlaqələrin inkişaf etdiyi qeyd edilib, bu xüsusda 27 iyun tarixində yeni bir format olan Azərbaycan, Qazaxıstan, Türkiyə xarici işlər və nəqliyyat sahəsi üzrə məsul nazirlərin birinci görüşünün uğurla keçirildiyi qeyd edilib. Əlaqələrin genişlənməsinin regional sülh və tərəqqiyə müsbət töhfə verdiyi vurğulanıb.
Birol Akgün Azərbaycan ilə təhsil sahəsində uğurla davam edən əməkdaşlığı qeyd edib, gələcək fəaliyyət planları barədə məlumat verib. Azərbaycanın Təhsil Nazirliyi ilə həyata keçirilən uğurlu birgə fəaliyyətin gələcəkdə də davam etdirilməsində maraq ifadə edilib.
Tərəflər, ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyinin qarşılıqlı maraq doğuran məsələləri üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.

No:307/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Chairman of the Turkish Education Foundation Birol Akgün
On June 28, 2022, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with Chairman of the Turkish Education Foundation Birol Akgün.
Minister Jeyhun Bayramov said that the high-level relations between Azerbaijan and brotherly Türkiye are developing in all areas and the dynamics of mutual visits is a clear indicator of this development. It was noted that relations with Türkiye are developing in both bilateral and multilateral formats, and the first meeting of the Ministers of Foreign Affairs and Ministers responsible for Transport sectors of Azerbaijan, Kazakhstan and Türkiye, a new format, was successfully held on June 27 of this year. It was emphasized that the expansion of relations has made a positive contribution to regional peace and progress.
Birol Akgün noted the successful cooperation with Azerbaijan in the field of education and informed about future plans. The interest in continuing the successful joint activities with the Ministry of Education of Azerbaijan was expressed.