No:302/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının yeni xarici işlər naziri Hakan Fidan arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
04 iyun 2023 13:16
4 iyun 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Türkiyə Respublikasının yeni xarici işlər naziri Hakan Fidan arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Hakan Fidanın qardaş Türkiyənin xarici işlər naziri təyin olunması münasibətilə təbriklərini çatdırıb və ona uğurlar arzulayıb.
Nazir Ceyhun Bayramov dərin köklərə, ortaq maraq və dəyərlərə əsaslanan iki ölkə arasında çoxşaxəli və strateji müttəfiqlik münasibətlərinin inkişafı üçün birgə səylərin daha da möhkəmlənəcəyindən əmin olduğunu bildirib.
Tərəflər, iki ölkə arasında qardaşlıq, dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin müxtəlif aspektlərinə və regional məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparıblar.
Nazir Hakan Fidan ölkəmizə səfərə dəvət olunub.
Yeni nazir təbriklərə və xoş sözlərə görə nazir Ceyhun Bayramova təşəkkür edib və ölkəmizə səfər dəvətini məmnuniyyətlə qəbul edib.

No:302/23, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and new Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Hakan Fidan
04 June 2023 13:16
On 4 June 2023, a telephone conversation was held between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and new Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Hakan Fidan.
He conveyed his congratulations to Minister Hakan Fidan on his appointment as Minister of Foreign Affairs of brotherly Türkiye and wished him success.
Minister Jeyhun Bayramov stated that he is confident that joint efforts for the development of multifaceted and strategic alliance relations between the two countries, based on deep roots, common interests and values, will further strengthen.
The sides conducted an exchange of views on various aspects of brotherhood, friendship and strategic partnership relations between the two countries, and regional issues.
Minister Hakan Fidan was invited to visit our country.
The new Minister thanked Minister Jeyhun Bayramov for the congratulations and kind words and gladly accepted the invitation to visit our country.