Mətbuat şərhi 28 sentyabr 2018
No:234/18, BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Parlamentlərarası İttifaqın prezidenti ilə görüşdü
26 sentyabr tarixində Nyu-Yorkda xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Parlamentlərarası İttifaqın prezidenti Qabriela Kuevas Barron ilə görüşdü.
Görüş zamanı tərəflər Azərbaycan ilə Parlamentlərarası İttifaq arasındakı münasibətlərin cari səviyyəsini yüksək qiymərləndirdilər və 2018-ci ilin dekabr ayında Bakıda keçiriləcək Gənc Parlamentarilərin V qlobal konfransının əməkdaşlığın daha da inkişafına təkan verəcəyinə əminliklərini ifadə etdilər.
Həmçinin, tərəflər Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumun  fikir mübadiləsi və müzakirələr aparmaq baxımından əhəmiyyətini vurğuladılar.
Görüş zamanı gündəlikdə olan bir sıra qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

No:234/18, On the sidelines of the 73rd session of the UN General Assembly Foreign Minister held a meeting with the President of the Inter-Parliamentary Union
28 September 2018 02:07
On September 26 in New-York Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the President of the Inter-Parliamentary Union Gabriela Cuevas Barron
During the meeting the sides highly appreciated the current status of relations between Azerbaijan and the Inter-Parliamentary Union and underlined their confidence that the Fifth IPU Global Conference of Young Parliamentarians to be held in Baku in December 2018 will give an impetus to further development of cooperation.
The sides also emphasized the importance of the Baku International Humanitarian Forum in holding exchange of views and discussions.