No:221/18, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu-Yorkda Sent Vinsent və Qrenadin, eləcə də Antiqua və Barbudadan olan həmkarları ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT-nin Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində Sent Vinsent və Qrenadinin Baş Nazirinin müavini, Xarici İşlər və Ticarət Naziri Luis Hilton Straker və Antiqua və Barbudanın xarici işlər, beynəlxalq ticarət və immiqrasiya naziri Everli Paul Çet Qrin ilə görüşüb.
Tərəflər ikitərəfli əməkdaşlıq, eləcə də beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində qarşılıqlı əməkdaşlıq və dəstək məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıb.

Press release 27 September 2018 02:00
No:221/18, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met his counterparts from Saint Vincent and the Grenadines and Antigua and Barbuda in New-York
27 September 2018 02:00
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs, Trade and Commerce of Saint Vincent and the Grenadines Louis Hilton Straker and the Minister of Foreign Affairs, International Trade and Immigration of Antigua and Barbuda Everly Paul Chet Greene on the sidelines of the 73rd session of the UN General Assembly.
The sides exchanged views on bilateral cooperation, as well as the issues of mutual cooperation and support within international organizations.