No:212/24, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun İsrail Dövlətinin Xarici İşlər Nazirliyinin siyasi direktoru Aliza Bin Nun ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
08 may 2024 19:44
8 may 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə İsrail Dövlətinin Xarici İşlər Nazirliyinin siyasi direktoru Aliza Bin Nun arasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı, ikitərəfli və çoxtərəfli münasibətlərin müxtəlif aspektləri, o cümlədən iki ölkə arasında iqtisadi, təhlükəsizlik, yüksək texnologiyalar və s. istiqamətlərdə əməkdaşlığın cari vəziyyəti və perspektivləri barədə müzakirə aparılıb.
Nazir Ceyhun Bayramov qarşı tərəfi post-münaqişə dövründə regionda mövcud vəziyyət barədə ətraflı məlumatlandırıb.
Görüş çərçivəsində həmçinin geniş narahatlıq doğuran beynəlxalq və regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
İsrail nümayəndə heyətinin ölkəmizə səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikası ilə İsrail Xarici İşlər Nazirlikləri arasında siyasi məsləhətləşmələrin növbəti iclası keçirilib. Məsləhətləşmələrdə, Azərbaycan Respublikasının nümayəndə heyətinə xarici işlər nazirinin müavini Fariz Rzayev, İsrail nümayəndə heyətinə isə Xarici İşlər Nazirliyinin siyasi direktoru Aliza Bin Nun rəhbərlik edib.

No:212/24, Press release on the meeting of Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov with the Political Director of the Ministry of Foreign Affairs of the State of Israel, Aliza Bin-Noun
08 May 2024 19:44
On 8 May 2024, a meeting was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Political Director of the Ministry of Foreign Affairs of the State of Israel, Aliza Bin-Noun.
During the meeting, discussions were conducted on various aspects of bilateral and multilateral relations, including the current state and prospects of cooperation between the two countries in the fields of economy, security, high technologies and others.
Minister Jeyhun Bayramov provided the other side with detailed information on the current situation in the region in the post-conflict period.
Within the framework of the meeting, an exchange of views was also carried out on international and regional issues of broad concern.
Within the framework of the visit of the Israeli delegation to our country, the next meeting of political consultations between the Ministries of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and Israel was held. During the consultations, the delegation of the Republic of Azerbaijan was headed by the Deputy Minister of Foreign Affairs, Fariz Rzayev, and the Israeli delegation was headed by the Political Director of the Ministry of Foreign Affairs, Aliza Bin-Noun.