No:202/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Hüseyn Əmir-Abdullahian ilə telefon danışığına dair məlumatı
28 aprel 2022-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Hüseyn Əmir-Abdullahian arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyinin aktual məsələləri üzrə fikir mübadiləsi aparıblar. İki ölkə arasında iqtisadi, ticarət, nəqliyyat, humanitar və digər sahələrdə əməkdaşlıq, habelə yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin həyata keçirilməsi təqdir olunub. İran-Azərbaycan iqtisadi, ticarət və humanitar sahələrdə əməkdaşlıq üzrə Dövlət Komissiyasının fəaliyyəti və əldə olunan razılıqların icrası məmnunluqla vurğulanıb.
Tərəflər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran regional məsələlər, çoxtərəfli platformalar və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə ediblər.

No:202/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran Hossein Amir-Abdollahian
On April 28, 2022, a telephone conversation took place between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and Foreign Minister of the Islamic Republic of Iran Hossein Amir-Abdollahian.
The Ministers exchanged views on topical issues of the bilateral cooperation agenda. The sides highly valued cooperation between the two countries in economic, trade, transport, humanitarian and other fields, as well as high-level reciprocal visits. The activities of the Iran-Azerbaijan State Commission for Economic, Trade and Humanitarian Cooperation and the implementation of the agreements reached were noted with satisfaction.
The sides also discussed regional issues of mutual interest, as well as cooperation within multilateral platforms and international organizations.