No:171/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Böyük Britaniyanın Xarici İşlər, Birlik ölkələri və İnkişaf Ofisində Avropa məsələləri üzrə dövlət naziri Ceyms Kleverli ilə telefon danışığına dair məlumatı
08 aprel 2022 20:26
8 aprel 2022-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Böyük Britaniyanın Xarici İşlər, Birlik ölkələri və İnkişaf Ofisində Avropa məsələləri üzrə dövlət naziri Ceyms Kleverli ilə telefon danışığı baş tutub.
Tərəflər, bölgədəki son vəziyyət, üçtərəfli bəyanatların icrası ilə bağlı məsələlər, eləcə də Azərbaycan və Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşdırılması və bu xüsusda Brüssel görüşünü müzakirə ediblər.
Telefon danışığı zamanı, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.

No:171/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation of the Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of State for European Affairs at the Foreign, Commonwealth & Development Office of the United Kingdom James Cleverly
On April 8, 2022, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with James Cleverly, Minister of State for European Affairs at the British Foreign, Commonwealth and Development Office.
The sides discussed the latest situation in the region, issues related to the implementation of trilateral statements, as well as the normalization of relations between Azerbaijan and Armenia and the Brussels meeting in this regard.