No:161/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov və Gürcüstanın keçmiş xarici işlər naziri David Zalkaliani arasında telefon danışığı ilə bağlı məlumatı
04 aprel 2022 20:06
4 aprel 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Gürcüstanın keçmiş xarici işlər naziri David Zalkaliani arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov, David Zalkalianinin Gürcüstanın xarici işlər naziri vəzifəsində çalışdığı müddətdə iki ölkənin yüksək səviyyəli və qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığının daha da möhkəmləndirilməsi və beynəlxalq müstəvidə əməkdaşlığın genişləndirilməsi naminə birgə səyləri məmnunluqla vurğulayıb və qarşı tərəfə təşəkkürünü ifadə edib.

No:161/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and former Minister of Foreign Affairs of Georgia David Zalkaliani
On April 4, 2022, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the former Minister of Foreign Affairs of Georgia David Zalkaliani.
Minister Jeyhun Bayramov praised the joint efforts during the tenure of David Zalkaliani as Georgian Foreign Minister to further strengthen high-level and mutually beneficial cooperation between the two countries and expand cooperation at the international level, and expressed gratitude to the opposite side.
The Minister wished David Zalkaliani success in his new position as Ambassador of Georgia to the United States.