No:160/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov və Gürcüstanın yeni xarici işlər naziri İliya Darçiaşvili arasında telefon danışığı ilə bağlı məlumatı
04 aprel 2022 20:01
4 aprel 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Gürcüstanın yeni xarici işlər naziri İliya Darçiaşvili arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov Gürcüstanın yeni Xarici İşlər nazirini təbrik edib və ona yeni vəzifəsində uğurlar arzulayıb.
Tərəflər, iki ölkə arasında dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərin inkişafına dair fikir mübadiləsi aparıb və gələcəkdə bu əlaqələrin daha da inkişafına dair əminlik ifadə ediblər.

No:160/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and the new Minister of Foreign Affairs of Georgia Ilia Darchiashvili
On April 4, 2022, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the new Minister of Foreign Affairs of Georgia Ilia Darchiashvili.
Minister Jeyhun Bayramov congratulated the new Georgian Foreign Minister and wished him success in his new post.
The parties exchanged views on the development of friendly relations and strategic partnership between the two countries and expressed confidence in the further development of these relations.