Mətbuat şərhi 08 iyun 2017 05:05
No:156/17, İran İslam Respublikasında törədilmiş terror aktları ilə əlaqədar XİN-nin Mətbuat xidmətinin rəhbəri Hikmət Hacıyevın açıqlaması
08 iyun 2017 05:05
İran İslam Respublikasında törədilmiş qanlı terror aktlarını qəti şəkildə qınayırıq. Bu terror aktları nəticəsində həlak olanların ailələrinə, bütün İran xalqına və Hökumətinə dərin hüznlə başsağlığı veririk. Yaralanan və xəsarət alanların tezliklə şəfa tapmasını diləyirik.
Terrorizmdən əziyyət çəkən dövlət kimi Azərbaycan Respublikası terrorizmin bütün forma və təzahürlərini kəskin şəkildə pisləyir. Azərbaycan Respublikası terrorizmə qarşı mübarizədə beynəlxalq ictimaiyyətin səylərini qətiyyətlə dəstəkləyir.

Press release 08 June 2017 05:05
No:156/17, Press statement by Hikmat Hajiyev, Spokesperson of Foreign Ministry on terror acts perpetrated in the Islamic Republic of Iran
08 June 2017 05:05
We strongly condemn the terror acts perpetrated in the Islamic Republic of Iran and extend our heartfelt condolences to the families of the victims, Iranian people and Government. We wish speedy recovery to wounded and injured as a result of these terror acts.
As a country suffering from terrorism, the Republic of Azerbaijan in strongest terms condemns all forms and manifestations of terrorism. The Republic of Azerbaijan firmly supports the efforts of the international community in the fight against terrorism.