No:151/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
17 mart 2023 17:49
17 mart tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığı baş tutub.
Telefon danışığı zamanı Xarici işlər nazirləri Azərbaycanla Türkiyə arasında ikitərəfli və regional əməkdaşlıq məsələlərini, habelə beynəxalq təşkilatlar çərçivəsində gündəlikdə duran aktual mövzuları müzakirə ediblər.
Tərəflər həmçinin bölgədəki mövcud vəziyyət, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıb.

No:151/23, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu
17 March 2023 17:49
On 17 March, a telephone conversation was held between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu.
During the telephone conversation, the Ministers of Foreign Affairs discussed bilateral and regional cooperation issues between Azerbaijan and Türkiye, as well as current topics on the agenda within the framework of international organizations.
The sides also conducted an exchange of views on the current situation in the region, as well as other issues of mutual interest.