No:151/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Kosta Rika Respublikasına rəsmi səfərə yola düşüb
Səfər çərçivəsində nazir Elmar Məmmədyarovun Kosta Rika Respublikasının xarici işlər və etiqad naziri Manuel Qonzales Sans və digər rəsmi şəxslərlə görüşü, Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Kosta Rika Respublikası Hökuməti arasında diplomatik, xidməti və rəsmi pasportlara malik şəxslərin viza tələbindən azad edilməsi haqqında Sazişin imzalanması nəzərdə tutulub.
19-20 oktyabr 2015-ci il tarixində Kosta Rika Respublikasının Xarici İşlər və Etiqad Naziri Manuel Qonsales Sans Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfər etmişdir.

No:151/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov has left for an official visit to the Republic of Costa Rica
02 June 2017 02:35
Minister Elmar Mammadyarov within the framework of this visit will meet with the Minister of Foreign Affairs and Worship Manuel González Sanz and have meetings with other high level officials. The agreement on visa exemption of diplomatic, service and official passport holders will be signed.
October 19-20, 2015 Minister of Foreign Affairs and Worship of the Republic of Costa Rica Manuel González Sanz paid an official visit to Azerbaijan.