No:134/24, Nazir Ceyhun Bayramovun Türkiyənin xarici işlər naziri Hakan Fidan ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
21 mart 2024 16:55
21 mart 2024-cü il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Nüvə Enerjisi Sammiti çərçivəsində Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Hakan Fidan ilə görüşüb.
Görüş zamanı ölkələrimiz arasında qardaşlıq və strateji müttəfiqlik əlaqələrinin inkişafından məmnunluq ifadə olunub.
Ölkələrimiz arasında ikitərəfli və çoxtərəfli formatda davam edən uğurlu əməkdaşlığın regional inkişafa mühüm töhfələr verdiyi, bu xüsusda ticarət, enerji, təhlükəsizlik, nəqliyyat, elm-təhsil və bir çox digər istiqamətlərdə əməkdaşlığın daha da dərinləşməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb. Bölgədə nəqliyyat dəhlizlərinin birgə inkişafının əhəmiyyəti qeyd edilib.
Nazir Ceyhun Bayramov həmçinin Azərbaycan-Ermənistan normallaşma prosesi barədə həmkarına məlumat verib.
Görüşdə həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər regional və qlobal məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

No:134/24, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Hakan Fidan
21 March 2024 16:55
On 21 March 2024, the Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Hakan Fidan within the framework of the Nuclear Energy Summit.
During the meeting, satisfaction was expressed with the development of brotherly and strategic allied relations between our countries.
It was emphasized that the ongoing successful cooperation between our countries in bilateral and multilateral formats makes significant contributions to regional development, and in this regard, the importance of further deepening cooperation in trade, energy, security, transport, science and education, and many other areas was highlighted. The importance of joint development of transport corridors in the region was noted.
Minister Jeyhun Bayramov also informed his counterpart about the Azerbaijan-Armenia normalization process.
During the meeting, an extensive exchange of views was also held on other regional and global issues of mutual interest.