No:134/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Türk Dövlətləri Təşkilatının Baş katibi Bağdad Amreyev ilə telefon danışığına dair məlumatı
21 mart 2022 15:43
21 mart 2022-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Türk Dövlətləri Təşkilatının Baş katibi Bağdad Amreyev ilə telefon danışığı baş tutub.
Tərəflər, Azərbaycanın Türk Dövlətləri Təşkilatı ilə əməkdaşlığı məsələləri, o cümlədən təşkilatın VIII Zirvə Görüşünün qərarlarının icrası ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.
Türk Dövlətləri Təşkilatının beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlığı məsələləri, xüsusilə də İslam Əməkdaşlığı Təşkilatı çərçivəsində əməkdaşlıq müzakirə mövzusu təşkil edib.

No:134/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with the Secretary-General of the Organization of Turkic States Baghdad Amreyev
On March 21, 2022, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the Secretary-General of the Organization of Turkic States Baghdad Amreyev.
The sides exchanged views on cooperation between Azerbaijan and the Organization of Turkic States, as well as the implementation of the decisions of the VIII Summit of the Organization.
The issues of cooperation of the Organization of Turkic States with international organizations, especially within the Organization of Islamic Cooperation, were discussed.