No:115/26, Nazir Ceyhun Bayramovun Pakistan İslam Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
13 mart 2026 08:32
12 mart tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovla Pakistan İslam Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar arasında telefon danışığı aparılıb.
Nazirlər cari regional təhlükəsizlik vəziyyətini, Yaxın Şərqdə artan hərbi eskalasiyanı, eləcə də ikitərəfli əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə ediblər.
Mövcud strateji əməkdaşlıq əlaqələri yüksək qiymətləndirilərək, gələcək təmaslar üzrə planlar nəzərdən keçirilib.

No:115/26, Press release on the telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan, Mohammad Ishaq Dar
13 March 2026 08:32
On 12 March, a phone call was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan, Mohammad Ishaq Dar.
The Ministers discussed the current regional security situation, the increasing military escalation in the Middle East, as well as issues of bilateral cooperation.
The existing strategic cooperation relations were highly appreciated, and plans for future contacts were reviewed.