No:082/21, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Avropa Şurasının Bakı ofisinin rəhbəri Zoltan Hernyeş ilə görüşünə dair məlumatı
5 mart 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Avropa Şurasının (AŞ) Bakı ofisinin rəhbəri Zoltan Hernyeşi qəbul edib.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycan Respublikası ilə AŞ arasındakı əməkdaşlığın uğurla inkişaf etdiyini qeyd edib. Bu xüsusda, Azərbaycan ilə təşkilat arasında dialoqun davam etdiyi, bir sıra layihələrin həyata keçirildiyi vurğulanıb. Avropa Şurasının 2018-2021 illərdə Azərbaycan üzrə fəaliyyət planının həyata keçirilməsi əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi baxımından mühüm alət kimi dəyərləndirilib.
Görüş zamanı nazir Ceyhun Bayramov qarşı tərəfi bölgədəki cari vəziyyət, post müharibə sonrası bölgədə həyata keçirilən tədbirlər, əməkdaşlıq imkanları barədə məlumatlandırıb.
Zoltan Hetnyeş Avropa Şurasının Azərbaycan ilə münasibətlərinin inkişaf etdirilməsinə hazır olduğunu və qətiyyətini ifadə edib. Z.Hernyeş, təmsil etdiyi təşkilatın hazırkı mərhələdə müxtəlif sahələrdə Azərbaycana yardım etmək niyyətini qeyd edib.
Tərəflər arasında, həmçinin əməkdaşlıq üzrə yeni 2022-2025 illər üzrə fəaliyyət planının işlənib hazırlanması, yeni layihələrin həyata keçirilməsi, həmçinin qarşılıqlı səfər mübadilələrinin reallaşması kimi məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

No:082/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Head of the Council of Europe Office in Baku Zoltán Hernyes
06 March 2021 07:53
On March 5, 2021, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov received the Head of the Council of Europe Office in Baku Zoltán Hernyes.
Minister Jeyhun Bayramov noted the successful development of cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Council of Europe. In this regard, it was noted that the dialogue between Azerbaijan and the organization continues and a number of projects are being implemented. The implementation of the Council of Europe's action plan for Azerbaijan in 2018-2021 was assessed as an important tool in terms of expanding cooperation.
During the meeting, Minister Jeyhun Bayramov informed the other side about the current situation in the region, the measures taken in the region during the post-war period, and opportunities for cooperation.
Zoltán Hernyes expressed the Council's readiness and willingness to develop relations with Azerbaijan. Z.Hernyes noted that the organization intends to assist Azerbaijan in various fields at this stage.
The sides also exchanged views on the development of a new action plan for cooperation for 2022-2025, the implementation of new projects, as well as the conduct of reciprocal visits.