No:065/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Ukrayna xarici işlər nazirinin müavini Vasil Bodnar ilə görüşü barədə məlumatı
24 fevral 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Ukraynanın xarici işlər nazirinin müavini Vasil Bodnarı qəbul edib.
Nazir Ceyhun Bayramov ölkələrimiz arasında mövcud olan dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin cari vəziyyətini məmnunluqla vurğulayıb. Ölkələrimiz arasında, eyni zamanda çoxtərəfli platformalarda əməkdaşlıq və qarşılıqlı anlayışın mövcud olduğu qeyd olunub.
Nazir, iki ölkə arasında qarşılıqlı səfər mübadilələrinin münasibətlərin inkişafına müsbət töhfə verdiyini bildirib və bu xüsusda Ukrayna Prezidenti Vladimir Zelenskinin 2019-cu ildə Azərbaycana səfərini xüsusilə qeyd edib.
Nazir, həmçinin Ukrayna xarici işlər nazirinin müavininə bölgədə mövcud olan cari vəziyyət, üçtərəfli bəyanatların icrası, bölgədə yaranmış yeni təhlükəsizlik vəziyyəti və əməkdaşlıq imkanları barədə məlumat verib.
Nazir müavini Vasil Bodnar səmimi qəbula görə təşəkkür edərək, xarici işlər naziri Dmitro Kulebanın salamlarını çatdırdı, həmçinin həmkarının nazir Ceyhun Bayramovu Ukraynaya dəvət etdiyini bildirdi.
İkitərəfli münasibətlərin inkişafı üçün böyük perspektivlərin olduğu vurğulandı, bu xüsusda İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın fəaliyyətinin vacivliyi qeyd olundu.
Görüşdə tərəflər, həmçinin beynəlxalq təşkilatlar, o cümlədən QDİƏT çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.

No:065/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Deputy Foreign Minister of Ukraine Vasyl Bodnar
On February 24, 2021, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov received the Deputy Minister of Foreign Affairs of Ukraine Vasyl Bodnar.
Minister Jeyhun Bayramov noted with satisfaction the current state of friendly relations and strategic partnership between our countries. It was noted that there is cooperation and mutual understanding between our countries on a bilateral level, as well as on multilateral platforms.
The Minister noted that the exchange of visits between the two countries made a positive contribution to the development of relations and, in this respect, emphasized the visit of Ukrainian President Volodymyr Zelensky to Azerbaijan in 2019.
The Minister also briefed the Ukrainian Deputy Foreign Minister on the current situation in the region, the implementation of trilateral statements, as well as the new security situation established in the region and opportunities for cooperation.
Extending his gratitude for the warm reception, Deputy Foreign Minister Vasyl Bodnar conveyed the greetings of Foreign Minister Dmytro Kuleba as well as his invitation of Minister Jeyhun Bayramov to Ukraine.
Great prospects for the development of bilateral relations, and in particular, the importance of the activities of the Intergovernmental Commission on Economic Cooperation was emphasized.
At the meeting, the sides also exchanged views on cooperation within international organizations, including the Organization of the Black Sea Economic Cooperation.