No:061/25, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Gürcüstanın Abxaziya bölgəsində keçirilmiş qondarma “növbədənkənar prezident seçkiləri” ilə bağlı bəyanatı
15 fevral 2025 23:49
Azərbaycan Respublikası Gürcüstanın suverenliyini və ərazi bütövlüyünü dəstəklədiyini bir daha təsdiqləyir və 15 fevral 2025-ci il tarixində Gürcüstanın Abxaziya bölgəsində keçirilmiş qondarma “növbədənkənar prezident seçkisi”ni, həmçinin onun nəticələrini tanımır.
Azərbaycan Abxaziya məsələsinin beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə uyğun olaraq sülh yolu ilə həllinin tərəfdarıdır.

No:061/25, Statement of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the so-called "snap presidential elections" in the Abkhazia region of Georgia
15 February 2025 23:49
The Republic of Azerbaijan reaffirms its support for Georgia's sovereignty and territorial integrity and does not recognize the so-called "snap presidential elections" held in the Abkhazia region of Georgia on 15 February 2025, as well as its results.
Azerbaijan supports the peaceful settlement of the Abkhazia issue in accordance with the norms and principles of international law.