No:056/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Moldova Respublikasının baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri Mihai Popşoy ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
15 fevral 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirakı çərçivəsində Moldova Respublikasının baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri Mihai Popşoy ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və Moldova arasında mövcud ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlıq gündəliyi, xüsusilə enerji təhlükəsizliyi sahəsində əməkdaşlıq, habelə regional və beynəlxalq vəziyyətlə bağlı aktual məsələlər müzakirə olunub.
İki ölkə arasında qarşılıqlı hörmət və dəstəyə əsaslanan dostluq münasibətlərinin inkişafında ali və yüksək səviyyəli təmasların rolu qeyd edilib.
İki ölkə arasında çoxtərəfli platformalar çərçivəsində əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.

No:056/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Moldova Mihai Popșoi
15 February 2025 23:04
On 15 February 2025, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Moldova Mihai Popșoi within the framework of his participation in the Munich Security Conference.
During the meeting, the agenda of existing bilateral and multilateral cooperation between Azerbaijan and Moldova, particularly cooperation in the field of energy security, as well as current issues related to the regional and international situation, were discussed.
The role of high-level and top-level contacts in the development of friendly relations based on mutual respect and support between the two countries was noted.
The importance of further developing cooperation within multilateral platforms between the two countries was emphasized.