No:037/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Türk Dövlətləri Təşkilatının Baş katibi Bağdad Amreyev ilə görüşünə dair məlumatı
7 fevral 2022-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Türk Dövlətləri Təşkilatının Baş katibi Bağdad Amreyev ilə görüşüb.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycanın Türk Dövlətləri Təşkilatı ilə əməkdaşlığa yüksək əhəmiyyət verdiyini qeyd edib və Təşkilatın Katibliyinin fəaliyyətini məmnunluqla vurğulayıb. Bölgədəki cari vəziyyətlə bağlı qarşı tərəfə məlumat verən nazir, o cümlədən azad edilmiş ərazilərdə həyata keçirilən bərpa və quruculuq işlərindən bəhs edib. Bu xüsusda, Türk Dövlətləri Təşkilatının üzv ölkələrinin infrastrukturun qurulması prosesində iştirakının önəmli olduğu qarşı tərəfin diqqətinə çatdırılıb.
Baş katib Bağdad Amreyev Azərbaycanın Türk Dövlətləri Təşkilatı çərçivəsində aktiv fəaliyyətini və dəstəyini məmnunluqla qeyd edib. Həmçinin o, Türk Dövlətləri Təşkilatının digər beynəlxalq və regional təşkilatlar ilə əməkdaşlıq perspektivlərindən danışıb.
Görüşdə Türk Dövlətləri Təşkilatının gündəliyində olan digər məsələlər, habelə növbəti aylarda keçirilməsi nəzərdə tutulan görüşlər və tədbirlər barədə müzakirələr aparılıb.

No:037/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of the Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov with the Secretary-General of the Organization of Turkic States Baghdad Amreyev
On February 7, 2022, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with Secretary-General of the Organization of Turkic States Baghdad Amreyev.
Minister Jeyhun Bayramov noted that Azerbaijan attaches great importance to cooperation with the Organization of Turkic States and stressed with satisfaction the activities of the Secretariat of the Organization. Informing the opposite side about the current situation in the region, the Minister spoke about the restoration and reconstruction work carried out in the liberated areas. In this regard, the importance of the participation of the member states of the Organization of Turkic States in the process of building infrastructure was brought to the attention of the opposite side.
Secretary-General Baghdad Amreyev noted with satisfaction Azerbaijan's active participation within the Organization of Turkic States. He also spoke about the prospects of cooperation of the Organization of Turkic States with other international and regional organizations.
Other issues on the agenda of the Organization of Turkic States, as well as meetings and events to be held in the coming months were discussed at the meeting.