No:036/23, Nazir Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
27 yanvar 2023 15:49
Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlut Çavuşoğlu Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramova zəng edərək ölkəmizin İran İslam Respublikasındakı səfirliyinə qarşı edilmiş xain terror hücumunu qətiyyətlə pisləyib.
Səfirliyin hadisə nəticəsində həyatını itirmiş əməkdaşına görə mərhumun ailəsinə və Azərbaycan xalqına başsağlığı diləklərini çatdırıb.
Nazir Mevlüt Çavuşoğlu Azərbaycanın yalnız olmadığını, Türkiyənin hər zaman qardaş Azərbaycanın yanında olduğunu vurğulayıb.
Nazir Ceyhun Bayramov bu qardaşlıq və həmrəylik diləklərinə görə Türkiyə xarici işlər nazirinə minnətdarlığını bildirib, xain terroru törədənlərin və havadarların ən qısa zamanda ədalət qarşısında cavab verməsi üçün Azərbaycan tərəfinin əlindən gələni əsirgəməyəcəyini bildirib.

No:036/23, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt ÇavuşoğluNo:036/23, Nazir Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
27 January 2023 15:49
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu made a phone call to Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and strongly condemned the treacherous terrorist attack committed against the Embassy of our country in the Islamic Republic of Iran.
He extended his condolences to the family of the deceased and to the Azerbaijani people over the Embassy employee who lost his life as a result of the incident.
Minister Mevlüt Çavuşoğlu emphasized that Azerbaijan is not alone and that Türkiye always stands by brotherly Azerbaijan.
Minister Jeyhun Bayramov expressed his gratitude to the Turkish Foreign Minister for these wishes of brotherhood and solidarity, and stated that the Azerbaijani side will spare no efforts to ensure that those who committed the treacherous terror act and their patrons answer before justice as soon as possible.