No:034/24, Xarici İşlər Nazirliyinin rəhbər heyətinin Azərbaycanın İrandakı Səfirliyinə qarşı törədilmiş terror aktı nəticəsində şəhid olmuş Orxan Əsgərovun məzarını ziyarətinə dair mətbuat məlumatı
27 yanvar 2024 14:09
27 yanvar 2024-cü il tarixində Xarici İşlər Nazirliyinin rəhbər heyəti ötən il Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı Səfirliyinə qarşı törədilmiş terror aktı nəticəsində şəhid olmuş Orxan Əsgərovun məzarını ziyarət edib.
Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun rəhbərlik etdiyi heyət ziyarət zamanı şəhidlik zirvəsinə yüksələn həmkarımızın məzarı önünə əklil qoyub, xatirəsini dərin hörmət və ehtiramla yad edib.

No:034/24, Press release on the visit of the leadership of the Ministry of Foreign Affairs to the grave of Orkhan Asgarov, who was martyred as a result of the terrorist attack committed against the Embassy of Azerbaijan in Iran
27 January 2024 14:09
On 27 January 2024, the leadership of the Ministry of Foreign Affairs visited the grave of Orkhan Asgarov, who was martyred as a result of the terrorist attack committed last year against the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Islamic Republic of Iran.
During the visit, the delegation led by the Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov laid a wreath at the grave of our colleague who rose to the rank of martyr and commemorated his memory with deep respect and reverence.