No:029/20, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Vyanaya səfəri çərçivəsində Norveçin Xarici İşlər naziri İne Eriksen Söreyde ilə görüşüb
Görüş zamanı Azərbaycan-Norveç əlaqələrinin hazırkı vəziyyəti və inkişaf etdirilməsi yolları, iqtisadiyyat və enerji sahəsində əməkdaşlıq məsələlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Nazirlər, həmçinin beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq və təşkilatlarda namizədliklərin dəstəklənməsi məsələsini müzakirə ediliblər.
Görüş zamanı tərəflər, habelə qarşılıqlı maraq doğuran regional və beynəlxalq məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi ediblər.

No:029/20, On the sidelines of International Conference on Nuclear Security in Vienna Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Ine Eriksen Søreide, Minister of Foreign Affairs of Norway
11 February 2020 05:22
At the meeting, the sides exchanged views on the current status and ways of development of Azerbaijan-Norway relations, including cooperation in the fields of economy and energy.
The Ministers also discussed the issues related to cooperation within international organizations and mutual support to candidacies within international organizations.
At the meeting the sides also had an exchange over regional and international issues of mutual interest.